Finały Deichmanna w Wałbrzychu U-11

MISTRZOSTWA POLSKI U-11

W dniach 24-25 czerwca 2017r nasza drużyna orlik brała udział w turnieju "Finał Finałów" minimistrzostw Deichmann. Turniej ten jest uważany za mistrzostwa Polski drużyn młodzieżowych, a my zapewniliśmy sobie udział dzięki wygraniu rozgrywek okręgu jeleniogórskiego.
Nasz zespół w wyniku losowania trafił do grupy E wraz z zespołami Andora ( Sandecja Nowy Sącz ), Gwatemala ( Błękitni Wejherowo ) oraz Polską ( Odra Opole ).
W grupie kiepsko zaczynamy
Andora - Chorwacja 3:1 - mecz z wyraźną przewagą drużyny przeciwnej. Na tym meczu wyglądamy bardziej jak kibice niż zespół walczący o awans.
Wchodzimy na wysokie obroty
Gwatemala - Chorwacja 2:8 - wstrząśnięci, nie zmieszani, wchodzimy na obroty. Pewnie wygrywamy, a nasza gra cieszy oko kibica.
Robotę trzeba dokończyć
Polska - Chorwacja 2:4 - Przed naszym meczem Andora pokonuje Gwatemalę i tylko porażka 7 golami może nam odebrać awans do najlepszej 16 turnieju. Ostatecznie mecz pewnie wygrywamy, choć nie obyło się bez kilku spektakularnych interwencji naszych zawodników i jednego strzału ala mistrzowie stadionów z pięty.
W grupie zajmujemy drugie miejsce i w 1/8 trafiamy na zespół Szwecja Kraków ( Fablok Chrzanów).
Chorwacja - Szwecja 2:2 po dogrywce 3:6 - Według oceny organizatorów i kibiców jeden z najlepszych meczów turnieju. Wspólnie z drużyną Szwecji stworzyliśmy wspaniałe widowisko, a po meczu kibice gratulowali zawodnikom Chorwacji i Szwecji dobrych zawodów.
Następny mecz ma już mniejszą stawkę ale dalej chcemy wygrać.
W ćwierćfinale o 9 miejsce gramy z drużyną Madagaskar Białystok ( MOSP Jagiellonia Białystok)
Chorwacja - Madagaskar 1:1 - w meczu i w dogrywce na remis. Karne w tym dniu to nie nasza specjalność - odpadamy
Gramy półfinał o 13 miejsce z Paragwajem Łódź ( AP Piotrków Trybunalski)
Chorwacja - Paragwaj 3:2 - Charakter zwycięzców:)prowadzimy 2:0, przeciwnik doprowadza do 2:2 ale to my chcemy wygrać
Mecz o 13 miejsce z Nigerią Grudziądz ( UKS GOL Brodnica )
Chorwacja - Nigeria 0:3 - w tym meczu wynik nie miał znaczenia, każdy miał zagrać.
Minimistrzostwa Deichmann to największy turniej piłkarski w Polsce. Sam udział w Finale Finałów to już jest przeżycie. KS Łużyce Lubań już trzeci raz z rzędu bierze udział w finałach ogólnokrajowych. Kolejny raz też byliśmy chwaleni za bardzo dobrą grę. W tym roku nasz klub reprezentowali zawodnicy: Filip Boroszko, Piotrek Wojtusik, Tobiasz Lamparski,Patryk Juszczyk,Dawid Pietrykowski,Patryk Kaźmierczak, Szymon Pietrykowski,Igor Zinkowski, Cyprian Błaszczyk, Jan Pawlak.