zamknij reklamę

Finały Deichmanna w Wałbrzychu U-11

Finały Deichmanna w Wałbrzychu U-11

MISTRZOSTWA POLSKI U-11

W dniach 24-25 czerwca 2017r nasza drużyna orlik brała udział w turnieju "Finał Finałów" minimistrzostw Deichmann. Turniej ten jest uważany za mistrzostwa Polski drużyn młodzieżowych, a my zapewniliśmy sobie udział dzięki wygraniu rozgrywek okręgu jeleniogórskiego.
Nasz zespół w wyniku losowania trafił do grupy E wraz z zespołami Andora ( Sandecja Nowy Sącz ), Gwatemala ( Błękitni Wejherowo ) oraz Polską ( Odra Opole ).
W grupie kiepsko zaczynamy
Andora - Chorwacja 3:1 - mecz z wyraźną przewagą drużyny przeciwnej. Na tym meczu wyglądamy bardziej jak kibice niż zespół walczący o awans.
Wchodzimy na wysokie obroty
Gwatemala - Chorwacja 2:8 - wstrząśnięci, nie zmieszani, wchodzimy na obroty. Pewnie wygrywamy, a nasza gra cieszy oko kibica.
Robotę trzeba dokończyć
Polska - Chorwacja 2:4 - Przed naszym meczem Andora pokonuje Gwatemalę i tylko porażka 7 golami może nam odebrać awans do najlepszej 16 turnieju. Ostatecznie mecz pewnie wygrywamy, choć nie obyło się bez kilku spektakularnych interwencji naszych zawodników i jednego strzału ala mistrzowie stadionów z pięty.
W grupie zajmujemy drugie miejsce i w 1/8 trafiamy na zespół Szwecja Kraków ( Fablok Chrzanów).
Chorwacja - Szwecja 2:2 po dogrywce 3:6 - Według oceny organizatorów i kibiców jeden z najlepszych meczów turnieju. Wspólnie z drużyną Szwecji stworzyliśmy wspaniałe widowisko, a po meczu kibice gratulowali zawodnikom Chorwacji i Szwecji dobrych zawodów.
Następny mecz ma już mniejszą stawkę ale dalej chcemy wygrać.
W ćwierćfinale o 9 miejsce gramy z drużyną Madagaskar Białystok ( MOSP Jagiellonia Białystok)
Chorwacja - Madagaskar 1:1 - w meczu i w dogrywce na remis. Karne w tym dniu to nie nasza specjalność - odpadamy
Gramy półfinał o 13 miejsce z Paragwajem Łódź ( AP Piotrków Trybunalski)
Chorwacja - Paragwaj 3:2 - Charakter zwycięzców:)prowadzimy 2:0, przeciwnik doprowadza do 2:2 ale to my chcemy wygrać
Mecz o 13 miejsce z Nigerią Grudziądz ( UKS GOL Brodnica )
Chorwacja - Nigeria 0:3 - w tym meczu wynik nie miał znaczenia, każdy miał zagrać.
Minimistrzostwa Deichmann to największy turniej piłkarski w Polsce. Sam udział w Finale Finałów to już jest przeżycie. KS Łużyce Lubań już trzeci raz z rzędu bierze udział w finałach ogólnokrajowych. Kolejny raz też byliśmy chwaleni za bardzo dobrą grę. W tym roku nasz klub reprezentowali zawodnicy: Filip Boroszko, Piotrek Wojtusik, Tobiasz Lamparski,Patryk Juszczyk,Dawid Pietrykowski,Patryk Kaźmierczak, Szymon Pietrykowski,Igor Zinkowski, Cyprian Błaszczyk, Jan Pawlak.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji można znaleźc w naszej Polityce Prywatności. [X] Zamknij